Loading...
Dětská skupina RODINKA V Přerově 2018-08-20T13:31:58+00:00
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Dětské skupiny RODINKA v Přerově

Tvoříme místa pro děti a rodiče s respektujícím a individuálním přístupem

Dětská skupina je takovou alternativou k mateřské škole, má víc rodinný a individuální charakter díky menší skupině dětí (10-12) a skupina může být smíšená od 1 do 6 let. Velký důraz se klade na výchovu a všestranný rozvoj dítěte v domácím prostředí. Pečující osoby jsou oslovovány „teto“ . Tato forma je vhodnější hlavně u nejmenších dětí, pro které je „teta“ zástupnou blízkou osobou, ke které si dítě vytvoří velmi rychle důvěru. Naše dětská skupina se přetransformovala z dřívější miniškolky, která působila pod hlavičkou neziskové organizace Duha Klub Rodinka (známá mezi rodiči zkráceně jako Rodinka) už od roku 2010 a vznikla hlavně z potřeb rodičů (členů Rodinky) vracejících se dříve do práce.

Miniškolka působila od začátku v nebytových prostorách na Želatovské 12 v Přerově. Tyto prostory se nově zrekonstruovaly tak, aby vyhovovaly všem hygienickým a hasičským předpisům a tím vznikla možnost zaregistrovat se pod Ministerstvem práce a sociálních věcí jako oficiální registrovaná dětská skupina, kterou zajišťuje od července 2016 sesterská organizace, obecně prospěšná společnost AJORODINKA mateřská škola o.p.s.

DĚTSKÁ SKUPINA

  • Rodinné prostředí – vhodné pro děti od 1 roku do 6 let

  • Prožitková pedagogika – učíme se prožitkem a zkušenostmi

  • Zpíváme si – rozvoj hudebních dovedností a rytmizace

  • Hrajeme si – rozvoj soustředěné hry a smyslové výchovy

  • Vaříme si – připravujeme s dětmi jednoduché pokrmy

  • Respektujeme – vnímáme potřeby dětí a přistupujeme individuálně

  • Hodné tety – 3 pečující osoby na maximálně 12 dětí

  • Vzděláváme se – Pečovatelky se ve svém oboru neustále vzdělávají

CO JEŠTĚ NABÍZÍME?

Je to projekt, který poskytuje rodičům malých dětí VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY. A pomáhá najít VHODNÉ PRACOVNÍ MÍSTO a to formou zkráceného úvazku či jiné flexibilní formy práce. Realizace projektu je leden 2017 až prosinec 2018.

Součástí jsou také motivační aktivity ( jak napsat životopis, motivační dopis,tréninkové aktivity pro výběrové řízení, testy osobnosti, psychologie osobnosti, komunikační a počítačové dovednosti, finanční gramotnost aj. ).

Během aktivit projektu jsou propláceny náklady na hlídání dětí a uhrazeno cestovné. Plánujeme návazné projekty podporované Evropským sociálním fondem.

Během školního roku Rodinka nabízí rodičům i prarodičům možnost účasti na vzdělávacích seminářích, workshopech i tvořivých dílnách. Velmi nám záleží na tom, aby si rodiče s dětmi rozuměli, předcházelo se konfliktům v rodinách, proto se při výběru témat zaměřujeme  na zvyšování rodičovských kompetencí, a to na optimální zvládání metod a strategií při výchově dětí, na schopnost rozpoznat odlišnosti v psychomotorickém vývoji a v chování dítěte, na komunikaci v rodině, smysluplné využívání volného času dětí, na finanční gramotnost,
na znalost právních norem v zákoníku práce apod.

V rámci poradenství mají rodiče možnost konzultovat své případné problémy s odborníky – psychologem, speciálním pedagogem, právníkem, výchovným poradcem, fyzioterapeutem, finančním poradcem.

V průběhu celého roku připravuje Rodinka pro rodiny s malými dětmi tematicky zaměřené sportovní a kulturní akce, při nichž rodinné týmy plní různé vzdělávací i sportovní úkoly vyžadující spolupráci, vzájemný respekt a komunikaci dospělých s dětmi.  Krátkodobé pobyty v přírodě jsou svým specifickým programem přizpůsobeny rodinám s malými dětmi.

Duha Klub Rodinka vznikla jako pobočný spolek celostátního sdružení Duha, jako organizace pro volný čas, zábavu a recesi, také pro vzdělávání dětí i dospělých. Nabízí převážně nejrůznější volnočasové aktivity jako kroužky, akce, pobyty, vzdělávací kurzy a individuální poradenství. Její sesterská organizace AJORODINKA mateřská škola, o.p.s. je obecně prospěšná společnost, která zaštiťuje v současné době hlavně dětské skupiny.

3 500 Kč/měsíčně

Připojte se k více než 4,000 rodičům a kontaktujte nás…

Jsme tu s Vámi již 15 let. Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme…

Rodinka.cz - Rodinné centrum

Denní program Dětských skupin

Denní program  

6:00 – 8:30            Scházení dětí ve třídě – individuální hra

8:30 – 9:00            Ranní kruh – motivace pro další činnosti

9:10 – 9:30            Dopolední svačina

9:30 – 11:15          Pobyt venku, vzdělávací činnosti, aj.

12:00 – 14:00        Odpočinek na lehátku, čtení pohádek

14:00 – 14:30        Odpolední svačina

14:30 – 16:00        Stolní hry, výtvarné aktivity, hravá angličtina, aj.

16:00 – 18:00        Vyzvedávání dětí – odchod do tematických kroužků

DS AJORONIKA mateřská škola, o.p.s.

RODINKA ŽELATOVSKÁ

RODINKA ŽELATOVSKÁ
Želatovská 12, 750 02 Přerov I – Město, Telefon do klubovny: 734 309 551

Více informací
AJORODINKA JASINKOVA

AJORODINKA JASÍNKA
Jasinkova 4, Přerov  za OC Galerie, Telefon do klubovny: 777 821 943

Více informací
Dětská skupina PALOUČEK

PALOUČEK v Šumperku
Gagarinova 2919/12a, 787 01 Šumperk, Telefon do klubovny:+420 737 211 137

Více informací
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Co o nás říkají rodiče?

“Tomášek měl jeden rok, když jsem musela nastoupit do práce. V Rodince se naučil komunikovat s dětmi, uklízet si po sobě hračky, zpívat a oblékat se. Děkuji”


Alena Cvilinková, 1 dítě
Veronika Pleská

“Rodinka se stala naši rodinou a pomohla nám najít nové přátele, ale také si navzájem lépe porozumět si s dcerkou.”


Veronika Pleská, 1 dítě

“Do Rodinky docházíme v pátky na cvičení pro batolata. Cvičení na míčích, říkanky, tanečky, hraní na hudební nástroje, herna, všechno tohle nás baví. Jsme tu spokojení, všem vřele doporučujeme!”


Pavlína Ludvíková, 1 dítě
0
let jsme tady pro Vás
0
rodičů, nás již navštívilo
0
učitelů a výchovných kantorů
0
spokojených dětí
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Kdo jsme a co pro Vás děláme?

Tvoříme místa pro děti a rodiče s respektujícím a individuálním přístupem

Milí rodiče, prarodiče, přátelé a známí,

Jmenuji se Ivana Čagánková, jsem zakladatelkou a ředitelkou dvou sesterských neziskových organizací Duha Klub Rodinka a AJORODINKA mateřská škola, o.p.s. Dovolte, abych Vám je obě postupně představila. Jejich vznik úzce souvisí s narozením naší nejmladší dcery  –  v pořadí našeho třetího dítěte a to v roce 2000.

Více informací