Loading...
O nás 2018-08-20T13:30:25+00:00
Rodinka.cz - Rodinné centrum

O nás

Mgr. Ivana Čagánková

Vítejte na stránkách „RODINKY“

Jmenuji se Ivana Čagánková, jsem zakladatelkou a výkonnou ředitelkou neziskové organizace Rodinka.  Dovolte, abych Vám ji představila. Její vznik úzce souvisí s narozením nejmladší dcery  –  v pořadí našeho třetího dítěte.

V tom období jsme se začali setkávat se skupinkou přátel, kteří měli děti ve stejném věku, podobné názory na výchovu a zájem o aktivní trávení volného času spolu s dětmi. Pronajímali jsme si tělocvičnu, bazének, organizovali jsme společné akce jako plavání, lyžování, výlety do přírody, víkendové a týdenní pobyty, vzdělávací přednášky a další aktivity. V roce 2003 jsme založili oficiální Duha klub Rodinka.

Proč právě Rodinka?

Doma jsme si sedli společně se staršími dětmi a každý předložil svůj nákres a návrh na název. Vyhrál  návrh manžela, který řekl, že když to chceme dělat programy pro rodiny, tak ať se jmenujeme Rodinka. Návrh byl (jednohlasně) přijat.

Děti rostly, a když nastal pro maminky čas vrátit se zpět do práce, byla jsem rodiči oslovena, jestli bych mohla pro děti zřídit miniškolku. Netušili, že tato výzva znamenala pro mne splnění dětského snu, a to – být učitelkou v mateřské školce. Požádala jsem město o vhodné prostory, opustila jsem místo učitelky na střední pedagogické škole a v roce 2007 založila školičku s názvem AJO Rodinka.

K organizování volnočasových aktivit pro rodiče s dětmi, přibyla organizace a zabezpečení každodenního chodu alternativní miniškolky. Tomu bylo potřeba přizpůsobit, upravit a vybavit prostory na Želátovské ulici. Postupně, jak jsme se rozrůstali, vznikla pracovní místa pro další tety a kuchařku, protože sami také připravujeme zdravé jídlo pro děti.

V roce 2016 došlo k transformaci miniškolky na dětskou skupinu pro 10 dětí, která je registrovaná  pod Ministerstvem školství a sociálních věcí a podporovaná Evropskou unií.

Manžel i starší děti mi po celý čas pomáhali.  Děti se zapojovaly do činnosti ve školičce, vedly kroužky a naše nejmladší dcera, která v současnosti studuje na střední pedagogické škole, často v Rodince působí jako praktikantka. Starší dcera vede kroužek angličtiny pro děti.

Letos, v roce 2017, otvíráme dvě nové dětské skupiny –  jednu v Přerově na Jasínkové ulici a druhou  v Šumperku. Kromě vedení dětských skupinek, cvičení pro maminky s dětmi, organizování dětských kroužků a různých volnočasových aktivit  pro širší veřejnost, nabízíme i hlídání dětí v domácnosti, rekvalifikační kurzy pro maminky ve spolupráci s Hospodářskou komorou a další vzdělávání v oblasti rodičovství.

Naše nabídka je široká a zajímavá. Věříme, že Vás oslovila a brzy se uvidíme na některé z akcí nebo přímo v dětské skupince.

Ozvěte se, budeme se na Vás těšit.
Ivana Čagánková a kolektiv 

DS AJORONIKA mateřská škola, o.p.s.

RODINKA ŽELATOVSKÁ

RODINKA ŽELATOVSKÁ
Želatovská 12, 750 02 Přerov I – Město, Telefon do klubovny: 734 309 551

Více informací
AJORODINKA JASINKOVA

AJORODINKA JASÍNKA
Jasinkova 4, Přerov  za OC Galerie, Telefon do klubovny: 777 821 943

Více informací
Dětská skupina PALOUČEK

PALOUČEK v Šumperku
Gagarinova 2919/12a, 787 01 Šumperk, Telefon do klubovny:+420 737 211 137

Více informací

NÁŠ TÝM

Mgr. Ivana Čagánková
“Učitelka předškolní a mimoškolní pedagogiky, sociální pedagog”


Mgr. Ivana Čagánková, Zakladatelka Rodinky

“Učitelka předškolní a mimoškolní pedagogiky, sociální pedagog”


Mgr. Ivana Apolenářová, Teta
Veronika Pleská

“Vedoucí kuchyně a provozu pracoviště Želatovká i pro Jasínkovu”


Veronika Pleska, Vedoucí kuchyně

“Kuchařka, asistentka u dětí”


Jana Smekálová, Kuchařka

“Profesionální chůva pro děti”


Eva Buchtíková, Profesionální chůva
“Kuchařka, asistentka u dětí”


Monika Tylová, Kuchařka
0
let jsme tady pro Vás
0
rodičů, nás již navštívilo
0
učitelů a výchovných kantorů
0
spokojených dětí

Připojte se k více než 4,000 rodičům a kontaktujte nás…

Jsme tu s Vámi již 15 let. Odešlete nám kontaktní informace a my se Vám ozveme…