Akce pro veřejnost 2019-01-24T11:03:43+00:00

Akce pro veřejnost

Míle pro MÁMU v Přerově

Každoroční, v současné době již mezinárodní, akce Míle pro mámu navazuje na iniciativu Unie mateřských center na Slovensku s cílem poukázat na důležitost a sílu mateřství. V České republice jsme se stali pilotním realizátorem této společenské akce.

Každý rok projdou rodiny s dětmi symbolickou míli vedoucí z parku Michalov na Horní náměstí v Přerově. Na trase je čekají tematicky zaměřené zábavné úkoly (např. Cesta kolem světa, Domácí práce, Pohádková trasa,…) Cílem kromě oslavy mateřství je i přiblížit lidem krásu historického centra Přerova prostřednictvím doprovodného programu na Horním náměstí.

Míle pro mámu

Krásné počasí, spokojené reakce rodičů dětí, které procestovaly na trase z městského parku Michalov na Horní náměstí doslova celý svět, svědčily o tom, že letošní ročník Míle pro mámu byl pro rodiny zajímavý a netradiční. Vždyť na cestu kolem svět se vydaly společně s hrdiny kresleného seriálu pro děti, Willi Fogem a princeznou Romi, kteří zahájili letošní putování. Všichni cestovatelé navštívili postupně pět světadílů, v každém z nich měli za úkol splnit nějakou disciplínu typickou pro daný kontinent. Městský park Michalov se proměnil ve světadíly Afriku a Ameriku s rozlehlými prériemi, na nichž se cestovatelé setkali s indiány – vyzkoušeli si namalovat obličej po vzoru indiánských tradic, učili se plížit tak, aby je bandité nezahlédli, a zkrotili divoké mustangy.

V africké části děti ve spolupráci s rodiči vyráběly z přírodních materiálů černošský šperk a pak je čekala cesta “divočinou” po stopách zvířat žijících v této části světa. Prostor před lávkou u loděnice se proměnil v Austrálii a Oceánii. “Australské farmářky” učily děti krmit klokana a u majáku vítal děti bůh moře Neptun se svým trojzubcem. Vyzkoušel děti ze znalostí živočichů žijících v moři. Po lávce spojující břehy řeky Bečvy se cestovatelé dostali až do Japonska, kde si měli možnost vyzkoušet přenášení tradičního japonského pokrmu suši zcela netradičními špachtlemi a špejlemi.

Náročný úkol na ně čekal v Himalájích. S batohem na zádech přes soutěsky a velké balvany děti zdolávaly “osmitisícovku”, na zpáteční cestě z vrcholu se učily slaňovat do základního tábora. Horní náměstí představovalo Evropu a její tradice. Malí cestovatelé zdobili lidový kroj, z různých geometrických tvarů lepili domky “nového Přerova”, celé putování pak ukončili na statku, kde pomáhali se sklizní brambor.

Na Horním náměstí byly pro děti a jejich rodiče připraveny další atrakce v podobě skákacího hradu, malování sádrových odlitků, zdobení perníčků a ukázky práce modelářů. Po únavné cestě se mohli všichni občerstvit u stánků, koupit si nějaký upomínkový předmět a poslechnout si příjemné písničky z produkce kapely RENSI pod vedením Marka Bolfa.

DUHA klub Rodinka Přerov děkuje všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na zajištění letošního ročníků Míle pro Mámu. Spokojené reakce rodičů i dětí nás motivují do přípravy již pátého ročníku této mezinárodní akce, která se uskuteční příští rok opět na začátku měsíce května jako oslava Dne matek.

Více fotografií z akce

Cena:
upřesníme

Kdy:
další ročník již připravujeme

Den:
upřesníme

Čas:
obvykle 14:00 – 18:00

Kde:
budeme aktualizovat

Pro koho:
Rodiny s dětmi

Pořadatel:
Mgr. Ivana Čagánková

Maškarní s OLAFEM

Co Vás čeká?

  • Cesta ledovým královstvím s Olafem a sportovními úkoly
  • Bál s princeznami Elsou a Annou
  • Pro každého v masce drobný dárkový balíček
  • Možnost občerstvení

Rezervace nutná zde, e – mailem rodinka@rodinka.cz nebo na čísle 734 309 551. Předprodej lístků vždy ve čtvrtek mezi 15 – 16 hod v klubovně Rodinky, Želatovská 12, Přerov.

Více fotografií z akce

Cena:
80 Kč/dítě

Od – Do:
akce proběhla 23/02/2017

Den:
čtvrtek

Čas:
16:30 – 18:00

Kde:
Tělocvična ZŠ Želatovská, boční vchod

Pro koho:
Pro všechny děti a rodiče

Indiánskou slavností s rodinkou v Přerově

Indiánskou slavností s rodinkou v Přerově - 6Indiánskou slavností ukončujeme prázdninový program miniškolky s názvem „Indiáni poznávají svět“. Většina dětí někdy zatoužila stát se indiánem, projet se na koni v prérii, ulovit nějakého bizona, vyrobit si indiánskou dýmku míru i náhrdelník, bydlet v teepee, bojovat za spravedlnost proti  banditům, zatančit si indiánský tanec, poslechnout si indiánskou pohádku.

Na žádné indiánské slavnosti nechyběl zpěv písní, tanec, soutěžení mezi členy kmene v různých disciplínách a samozřejmě oheň a s ním spojené jídlo. Na naši slavnost se děti celé prázdniny připravují – nacvičují indiánský tanec a písně, vyrábějí různé indiánské symboly i trička s indiánskou tématikou. Vše, co se během prázdnin naučily, předvedou svým rodičům.

Každoroční akce v Přerově – Indiánská slavnost rovnodennosti a rozloučení

Každoroční vyvrcholení letního indiánského programu pro děti z Rodinky proběhlo v úterý 30. 8. 2016 od 15:30 již tradičně na dvoře za Rodinkou. Zváni byli indiáni i bílé tváře z Rodinky a jejich kamarádi.

Pod vedením náčelníka Červeného vlasu a tanečníka Duhové ryby předvedli malí indiáni rodičům a kamarádům něco málo z toho, co se za prázdniny naučili v Rodince. Náčelník Červený vlas vyslal indiány po stopách uloupeného pokladu a výpravu napříč prérií, kde na ně čekaly úkoly – střelba z luku na bizona, výroba indiánského slunce, náhrdelníku a vonného pytlíku, indiánský rybolov, stavba indiánského ohniště – pagody a krocení mustanga.

Rodiče i děti se mohli občerstvit grilovanými špekáčky a dobrotami z kuchyně šikovných tet z Rodinky.

Více fotografií z akce

Cena:
Zdarma

Kdy:

akce již proběhla

Kde:
Dvůr Rodinky, Želatovská 12, Přerov

Pro koho:
Rodiče s dětmi z Rodinky

Lampionový průvod v Přerově

V sychravém podzimním odpoledni doprovázíme broučky do postýlek, do nichž se ukládají k zimnímu spánku. Na cestu jim svítí naše vlastnoručně vyrobené lucerničky, uspávají je melodické tóny kytary a dětského zpěvu.

Více fotografií z akce

Cena:
Zdarma

Kde:
Sraz – Rodinka, Želatovská 12, Přerov, Cíl – upřesníme

Kdy:

další termín plánujeme

Pro koho:
Pro všechny