Loading...
Dětská skupina RODINKA V Přerově 2019-01-31T12:56:04+00:00
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Dětské skupiny RODINKA a JASÍNKA v Přerově

Tvoříme místa pro děti a rodiče s respektujícím přístupem

Dětská skupina je alternativou k mateřské škole. Díky menšímu počtu dětí (většinou cca 10 – 12) má rodinný charakter a umožňuje individuální přístup k dětem. V dětské skupině se můžeme věnovat dětem od 1 do 6 let. Velký důraz klademe na výchovu a všestranný rozvoj dětí v téměř domácím prostředí. Pečující osoby jsou dětmi oslovovány „teto“ . Tato forma je vhodnější hlavně pro ty nejmenší z nich, pro které je „teta“ zástupnou blízkou osobou, ke které si velmi rychle vytvoří důvěru. Naše dětská skupina Rodinka se přetransformovala z dřívější miniškolky, která působila od roku 2010 pod hlavičkou neziskové organizace Duha Klub Rodinka (známé mezi rodiči jako “Rodinka”). Reagovali jsme tak na potřeby rodičů (členů Rodinky) vracejících se do práce po kratší rodičovské dovolené.

Miniškolka působila od začátku v nebytových prostorách na Želatovské 12 v Přerově. Tyto prostory jsme nově zrekonstruovali tak, aby vyhovovaly všem hygienickým a hasičským předpisům a tím vznikla možnost zaregistrovat se pod Ministerstvem práce a sociálních věcí jako oficiální registrovaná dětská skupina, kterou zajišťuje od července 2016 sesterská organizace, obecně prospěšná společnost AJORODINKA mateřská škola o.p.s.

DĚTSKÁ SKUPINA

  • Rodinné prostředí – vhodné pro děti od 1 roku do 6 let

  • Prožitková pedagogika – učíme se prožitkem a zkušenostmi

  • Zpíváme si – rozvoj hudebních dovedností a rytmizace

  • Hrajeme si – rozvoj soustředěné hry a smyslové výchovy

  • Vaříme si – připravujeme s dětmi jednoduché pokrmy

  • Respektujeme – vnímáme potřeby dětí a přistupujeme individuálně

  • Hodné tety – 3 pečující osoby na maximálně 12 dětí

  • Vzděláváme se – Pečovatelky se ve svém oboru neustále vzdělávají

CO JEŠTĚ NABÍZÍME?

Tento projekt poskytuje rodičům malých dětí VZDĚLÁVACÍ AKTIVITY a pomáhá jim najít VHODNÉ PRACOVNÍ MÍSTO v podobě zkráceného úvazku či jiné flexibilní formy práce. Realizace projektu je leden 2017 až prosinec 2018.

Součástí jsou také motivační aktivity (jak napsat životopis, motivační dopis, tréninkové aktivity pro výběrové řízení, testy osobnosti, psychologie osobnosti, komunikační a počítačové dovednosti, finanční gramotnost aj. ).

Během aktivit projektu jsou propláceny náklady na hlídání dětí a cestovné. Plánujeme návazné projekty podporované Evropským sociálním fondem.

Během školního roku Rodinka nabízí rodičům i prarodičům možnost účasti na vzdělávacích seminářích, workshopech i tvořivých dílnách. Velmi nám záleží na tom, aby si rodiče s dětmi rozuměli a předcházelo se konfliktům v rodinách. Proto se při výběru témat zaměřujeme  na zvyšování rodičovských kompetencí, a to na optimální zvládání metod a strategií při výchově dětí, na schopnost rozpoznat odlišnosti v psychomotorickém vývoji a v chování dítěte, na komunikaci v rodině, smysluplné využívání volného času dětí, na finanční gramotnost, na znalost právních norem v zákoníku práce apod.

V rámci poradenství mají rodiče možnost konzultovat své případné problémy s odborníky – psychologem, speciálním pedagogem, právníkem, výchovným poradcem, fyzioterapeutem, finančním poradcem.

V průběhu celého roku připravuje Rodinka pro rodiny s malými dětmi tematicky zaměřené sportovní a kulturní akce, při nichž rodinné týmy plní různé vzdělávací i sportovní úkoly vyžadující spolupráci, vzájemný respekt a komunikaci dospělých s dětmi.  Krátkodobé pobyty v přírodě jsou svým specifickým programem přizpůsobeny rodinám s malými dětmi.

Duha Klub Rodinka vznikla jako pobočný spolek celostátního sdružení Duha. Je to organizace pro volný čas, zábavu a recesi, také pro vzdělávání dětí i dospělých. Nabízí převážně volnočasové aktivity – kroužky, společenské akce, pobyty, vzdělávací kurzy a individuální poradenství. Její sesterská organizace AJORODINKA mateřská škola, o.p.s. je obecně prospěšná společnost, která zaštiťuje v současné době hlavně dětské skupiny.

3 500 Kč/měsíčně

Připojte se k více než 4,000 rodičům a kontaktujte nás…

Jsme tu s Vámi již 15 let. Zanechte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme…

Ano, jsem člověk

Rodinka.cz - Rodinné centrum

Denní program Dětských skupin

Denní program  

6:00 – 8:30            Scházení dětí ve třídě – individuální hra

8:30 – 9:00            Ranní kruh – motivace pro další činnosti

9:10 – 9:30            Dopolední svačina

9:30 – 11:15          Pobyt venku, vzdělávací činnosti, aj.

12:00 – 14:00        Odpočinek na lehátku, čtení pohádek

14:00 – 14:30        Odpolední svačina

14:30 – 16:00        Stolní hry, výtvarné aktivity, hravá angličtina, aj.

16:00 – 18:00        Vyzvedávání dětí – odchod do tematických kroužků

DS AJORODINKA mateřská škola, o.p.s.

RODINKA ŽELATOVSKÁ

DS RODINKA
Želatovská 12, 750 02 Přerov I – Město, Telefon do klubovny: 734 309 551

Více informací
AJORODINKA JASINKOVA

DS JASÍNKA
Jasinkova 4, Přerov  za OC Galerie Přerov, Telefon do klubovny: 777 821 943

Více informací
Dětská skupina PALOUČEK

DS PALOUČEK
Gagarinova 2919/12a, 787 01 Šumperk, Telefon do klubovny:+420 737 211 137

Více informací
Dětská skupina ČTYŘLÍSTEK

 DS ČTYŘLÍSTEK
Florykova 556, Olomouc, 779 00, Telefon do klubovny:+420 775 606 244

Více informací
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Co o nás říkají rodiče?

“Tomášek měl jeden rok, když jsem musela nastoupit do práce. V Rodince se naučil komunikovat s dětmi, uklízet si po sobě hračky, zpívat a oblékat se. Děkuji”


Alena Cvilinková, 1 dítě

“Rodinka se stala naši rodinou a pomohla nám najít nové přátele, ale také si navzájem lépe porozumět si s dcerkou.”


Veronika Pleska, 1 dítě

“Do Rodinky docházíme v pátky na cvičení pro batolata. Cvičení na míčích, říkanky, tanečky, hraní na hudební nástroje, herna, všechno tohle nás baví. Jsme tu spokojení, všem vřele doporučujeme!”


Pavlína Ludvíková, 1 dítě
0
let jsme tady pro Vás
0
rodičů, nás již navštívilo
0
učitelů a výchovných kantorů
0
spokojených dětí
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Kdo jsme a co pro Vás děláme?

Tvoříme místa pro děti a rodiče s respektujícím a individuálním přístupem

Milí rodiče, prarodiče, přátelé a známí,

Jmenuji se Ivana Čagánková, jsem zakladatelkou a ředitelkou dvou sesterských neziskových organizací Duha Klub Rodinka a AJORODINKA mateřská škola, o.p.s. Dovolte, abych Vám je obě postupně představila. Jejich vznik úzce souvisí s narozením naší nejmladší dcery  –  v pořadí našeho třetího dítěte a to v roce 2000.

Více informací