Indiánská slavnost s Rodinkou v Přerově

Indiánskou slavností s rodinkou v Přerově - 6Indiánskou slavností ukončujeme prázdninový program miniškolky s názvem „Indiáni poznávají svět“. Většina dětí někdy zatoužila stát se indiánem, projet se na koni v prérii, ulovit nějakého bizona, vyrobit si indiánskou dýmku míru i náhrdelník, bydlet v teepee, bojovat za spravedlnost proti  banditům, zatančit si indiánský tanec, poslechnout si indiánskou pohádku.

Na žádné indiánské slavnosti nechyběl zpěv písní, tanec, soutěžení mezi členy kmene v různých disciplínách a samozřejmě oheň a s ním spojené jídlo. Na naši slavnost se děti celé prázdniny připravují – nacvičují indiánský tanec a písně, vyrábějí různé indiánské symboly i trička s indiánskou tématikou. Vše, co se během prázdnin naučily, předvedou svým rodičům.

Každoroční akce v Přerově – Indiánská slavnost rovnodennosti a rozloučení

Každoroční vyvrcholení letního indiánského programu pro děti z Rodinky proběhlo v úterý 30. 8. 2016 od 15:30 již tradičně na dvoře za Rodinkou. Zváni byli indiáni i bílé tváře z Rodinky a jejich kamarádi.

Pod vedením náčelníka Červeného vlasu a tanečníka Duhové ryby předvedli malí indiáni rodičům a kamarádům něco málo z toho, co se za prázdniny naučili v Rodince. Náčelník Červený vlas vyslal indiány po stopách uloupeného pokladu a výpravu napříč prérií, kde na ně čekaly úkoly – střelba z luku na bizona, výroba indiánského slunce, náhrdelníku a vonného pytlíku, indiánský rybolov, stavba indiánského ohniště – pagody a krocení mustanga.

Rodiče i děti se mohli občerstvit grilovanými špekáčky a dobrotami z kuchyně šikovných tet z Rodinky.

Více fotografií z akce

Cena:
Zdarma

Kde:
Dvůr Rodinky, Želatovská 12, Přerov

Pro koho:
Rodiče s dětmi z Rodinky

2019-01-24T11:07:40+00:00