Loading...
O nás 2019-03-07T18:52:54+00:00
Rodinka.cz - Rodinné centrum

O nás

Mgr. Ivana Čagánková

Vítejte na stránkách „RODINKY“

Jmenuji se Ivana Čagánková, jsem zakladatelkou a výkonnou ředitelkou neziskové organizace Rodinka.  Dovolte, abych Vám ji představila. Její vznik úzce souvisí s narozením nejmladší dcery  –  v pořadí našeho třetího dítěte.

V tom období jsme se začali setkávat se skupinkou přátel, kteří měli děti ve stejném věku, podobné názory na výchovu a zájem o aktivní trávení volného času spolu s dětmi. Pronajímali jsme si tělocvičnu, bazének, organizovali jsme společné akce jako plavání, lyžování, výlety do přírody, víkendové a týdenní pobyty, vzdělávací přednášky a další aktivity. V roce 2003 jsme založili oficiální neziskovou organizaci Duha klub Rodinka.

Proč právě Rodinka?

Doma jsme si sedli společně se staršími dětmi a každý předložil svůj nákres a návrh na název. Vyhrál návrh manžela, který řekl, že když chceme dělat programy pro rodiny, tak ať se jmenujeme Rodinka. Návrh byl (jednohlasně) přijat.

Děti rostly, a když nastal pro maminky čas vrátit se zpět do práce, obrátili se na mě rodiče s prosbou zřídit pro jejich děti miniškolku. Netušili, že tato výzva znamenala pro mne splnění dětského snu, a to – být učitelkou v mateřské školce. Požádala jsem město o vhodné prostory, opustila jsem místo učitelky na střední pedagogické škole a v roce 2007 založila školičku s názvem AJO Rodinka.

K organizování volnočasových aktivit pro rodiče s dětmi přibyla organizace a zabezpečení každodenního chodu alternativní miniškolky. Tomu bylo potřeba přizpůsobit, upravit a vybavit prostory na Želatovské ulici. Postupně, jak jsme se rozrůstali, vznikla pracovní místa pro další tety a kuchařku, protože sami také připravujeme zdravé jídlo pro děti.

V roce 2016 došlo k transformaci miniškolky na dětskou skupinu pro 10 dětí, která je registrovaná pod Ministerstvem školství a sociálních věcí a podporovaná Evropskou unií.

Manžel i děti mi po celý čas pomáhají.  Děti se od počátku zapojovaly do činnosti ve školičce, vedly kroužky a naše nejmladší dcera, která v současnosti studuje na střední pedagogické škole, často v Rodince působí jako praktikantka. Starší dcera vede kroužek angličtiny pro děti.

V letech 2017 a 2018 jsme otevřeli tři nové dětské skupiny –  V Přerově DS Jasínka, v Šumperku DS Palouček a v Olomouci DS Čtyřlístek. Kromě vedení dětských skupinek, cvičení pro maminky s dětmi, organizování dětských kroužků a různých volnočasových aktivit pro širší veřejnost, nabízíme i hlídání dětí v domácnosti, rekvalifikační kurzy pro maminky ve spolupráci s Hospodářskou komorou a další vzdělávání v oblasti rodičovství.

Naše nabídka je široká a zajímavá. Věříme, že Vás oslovila a brzy se uvidíme na některé z akcí nebo přímo v dětské skupince.

Ozvěte se, budeme se na Vás těšit.
Ivana Čagánková a kolektiv 

Ve spolupráci

DS AJORODINKA mateřská škola, o.p.s.

RODINKA ŽELATOVSKÁ

DS RODINKA
Želatovská 12, 750 02 Přerov I – Město, Telefon do klubovny: 734 309 551

Více informací
AJORODINKA JASINKOVA

DS JASÍNKA
Jasinkova 4, Přerov  za OC Galerie Přerov, Telefon do klubovny: 777 821 943

Více informací
Dětská skupina PALOUČEK

DS PALOUČEK
Gagarinova 2919/12a, 787 01 Šumperk, Telefon do klubovny:+420 737 211 137

Více informací
Dětská skupina ČTYŘLÍSTEK

 DS ČTYŘLÍSTEK
Florykova 556, Olomouc, 779 00, Telefon do klubovny:+420 775 606 244

Více informací

NÁŠ TÝM

“Učitelka předškolní a mimoškolní pedagogiky, sociální pedagog”


Mgr. Ivana Čagánková, Zakladatelka Rodinky

Vedoucí kuchyně, profesionální chůva


Veronika Pleska , Vedoucí kuchyně

Hlavní učitelka v DS Rodinka


Martina Javoříková, Učitelka

Speciální pedagog, učitelka v DS Rodinka


Mgr. Dagmar Smolíková, Učitelka

Učitelka v DS Jasínka


Mgr. Lenka Dokoupilová, Učitelka

Profesionální chůva, ošetřovatelka


Petra Šimurdová, Profesionální chůva

Lektorka angličtiny a hudební výchovy


Mgr. Hana Čagánková, lektorka AJ a HV

Logopedie


Mgr. Monika Hadašová, Logopedie
0
let jsme tady pro Vás
0
rodičů nás již navštívilo
0
chův a učitelek
0
spokojených dětí

Připojte se k více než 4,000 rodičům a kontaktujte nás…

Jsme tu s Vámi již 15 let. Odešlete nám kontaktní informace a my se Vám ozveme…

Ano, jsem člověk