V sobotu 11. 5. 2019 proběhl v městském parku Michalov již 8. ročník Míle pro mámu, na který přišlo na 550 účastníků (z toho 234 soutěžících dětí). Akce je mezinárodní a probíhá ve spolupráci s Únií Mateřských center Slovenska.

Téma letošního ročníku bylo Z pohádky do pohádky. Na rodinné týmy čekalo 12 stanovišť, kde děti plnily úkoly s pohádkovými bytostmi. Například u Pata a Mata si děti postavily pyramidu, u Ferdy Mravence si zasadily semínka do kelímku, který si poté odnesly s sebou domů, aby mohly pozorovat, jak roste. U Manky a Cipíska poznávaly domácí a lesní zvířátka, s Indiánkami si zajezdily na koni a u Šaška se učily trefovat na cíl.

Za splněné úkoly dostaly děti malé dárečky od sponzorů a také si mohly zajezdit na koni, zaskákat na skákacím hradu a projet se na řetízkovém kolotoči. V doprovodném programu vystoupily dívky z D2 Dance; Tadeáš, Vašek a Klára zazpívali a zahráli na kytary. Připravena byla letos spousta atrakcí: fotokoutek s rekvizitami, malování na obličej či na bavlněné tašky nebo na odlitky ze sádry.

Také počasí nám skutečně přálo. Vítr rozfoukal mraky, rozehnal déšť a nakonec vysvitlo i sluníčko. Rodiče i děti odcházeli spokojení a plní společných zážitků z příjemně stráveného odpoledne, které pro všechny připravil tým organizátorů z Duha Klubu Rodinka.

Všem patří velké poděkování za skvěle připravenou akci, kterou si užili nejen děti s rodiči, ale i všichni organizátoři!

Mgr. Ivana Čagánková