Jako každý rok i letos pořádáme naší tradiční akci

Míle pro mámu 

 Výprava za starými SLOVANY  a jejich BOHY 

která se uskuteční v sobotu dne 11. května 2024 v Městském parku Michavov v Přerově  od 15 -18 hodin.

 Tentokrát bychom se rádi věnovali původním tradicím v rámci kola roku. Myslíme si, že je důležité připomínat si folklorní zvyky a tradice našich předků. Pro rodiny s dětmi budou opět na trase o délce jedné míle připravena stanoviště, na kterých budou plnit různorodé úkoly v souvislosti s tím, jak probíhají jednotlivé oslavy v rámci roku. Připomeneme si více či méně známé tradice a zvyky. Nebude chybět ani kulturní doprovodný program, jarmark lidových řemesel, poprvé bychom rádi dětem nabídli řemeslnou dílnu (řezbářské či jiné umělecké práce), dle předchozích zkušeností nebude chybět ani projížďka na koni s ukázkou péče o koně.

Zážitková trasa parkem Michalov je pro celou rodinu, plná her, zábavy a úkolů. Za splněné úkoly bude děti čekat v cíli trasy zasloužená odměna.

Tato akce je unikátním certifikovaným produktem slovenské Únie materských centier, na který vlastní ochrannou známku. K slovenské oslavě Dne matek se přidávají další země (Irsko, Velká Británie, Srbsko), aby v jeden den mohli lidé v nejrůznějších místech světa poděkovat a vzdát úctu všem maminkám a ostatním ženám, které trpělivě a s láskou své potomky provázejí na své cestě životem probíhat doprovodný program.