RIO MÍLE 2020

Spojením našich dvou pravidelných akcí: Míle pro mámu (mezinárodní akce pořádaná každoročně v květnu u příležitosti oslavy Dne matek) a RIO Laguna (sportovní akce na zahájení školního roku) vznikla sportovně – zábavná akce pro rodiny s dětmi RIO MÍLE, kterou Duha Klub Rodina uspořádal v městském parku Michalov v sobotu 5. září 2020.

Celé sobotní odpoledne bylo slunečné počasí, které přilákalo na start téměř 300 účastníků, z toho 116 soutěžících dětí od batolat po školáky. Akci zahájil pan náměstek primátora Mgr. Petr Kouba a paní ředitelka Mgr. Ivana Čagánková, kteří přivítali všechny účastníky na startu a popřáli jim mnoho úspěchů při plnění zábavných úkolů.

Poté už se děti s rodiči vydali na trasu, kde bylo připraveno 12 stanovišť s úkoly, které prověřili nejen jejich fyzickou zdatnost, ale také jejich motoriku a vzájemnou spolupráci. Vyzkoušet si mohli například: lovení žabiček, obrázkové čtení, koňské dostihy, hod na cíl, hmatové hádanky, práci s Monstessori pomůckami aj. Do akce se tradičně zapojila i VZP, jejíž pracovnice si pro děti připravily balanční hry a skládání puzzle. Za splnění úkolů si děti v cíli vyzvedly balíček s dárky od sponzorů a sladkého usměvavého smajlíka.

Připraven byl i bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupily tanečnice z D2Dance Přerov, děti si mohly zaskákat na skákacím hradu, projet se na ponících a řetízkovém kolotoči, vymalovat si sádrový odlitek (kamínek) nebo se vyfotit ve foto koutku.

Velký dík patří všem, kdo se na přípravách a organizaci akce podíleli, děkujeme všem sponzorům, že naši akci jakýmkoliv způsobem podpořili a v neposlední řadě děkujeme všem rodičům (prarodičům), že s dětmi přišli a užili si společně strávené sobotní odpoledne. Spokojené dětské úsměvy svědčily o tom, že se akce vydařila.

Fotografie -Rio Míle 2020 | Rodinka.cz

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=EldaFoto.cz&set=a.2817962668520837