TVOŘIVÝ TÁBOR S ANETTOU

26. – 30. 7. 2021

Pod záštitou Duha Klubu Rodinka proběhl v Přerově třetí ročník příměstského tábora, kde byla pro děti každý den připravena minimálně jedna tvořivá dílna.

Sešlo se celkem třináct dětí ve věku pět až dvanáct let. Z toho víc jak polovina dětí absolvovala všechny ročníky a těší se pokaždé na opětovné setkání.

Děti již tradičně provázely dvě zkušené lektorky, Anetta a Markéta.

Anetta odpovídá za tvořivý program, Markéta připravuje hravou část táborového programu. Dohromady tvoří sehranou dvojici, která miluje práci s dětmi, což je patrné z přiložené fotodokumentace.

Táborovou základnou byl opět prostor dětské skupiny (DS) Rodinka na Želatovské ulici, odkud je blízko k řece Bečvě a vodní ploše zvané Laguna, kam jsme si udělali pěší výlet. Počasí nám přálo a tak jsme si jeden den vyjeli i do blízkých Kozlovic, kde se nachází pěkný sportovní areál. Hodně času jsme strávili i v okolí DS, kde jsou velká dětská hřiště. Tvořilo se jak vevnitř, např. když jsme šili praktické taštičky na opravdových šicích strojích nebo si dělali náramky přátelství, tak i venku. U Laguny jsme vyráběli lapače snů a v Kozlovicích se drátkovalo a malovalo na kamínky. Na travnatém dvoře za školkou jsme zase batikovali trička.

Prostor DS Rodinka nám poskytoval zázemí na celodenní stravování, pitný režim a odpočinek.

Paní kuchařka vařila výtečně, jeden den se děti mohly podílet i na přípravě cuketové buchty, kterou jsme pak měli na odpolední svačinku.

 

Tvořivý tábor je ukázkou toho, že i prázdniny ve městě mohou být plné zážitků, her, písniček, výletů do přírody a hlavně tvořivé inspirace.

Děti měly velkou radost z toho, co samy zvládly vytvořit a odnesly si spoustu hodnotných, vlastnoručně udělaných výrobků. Získané rukodělné dovednosti jsou navíc velkým vkladem do života dětí, obzvlášť v dnešní elektronické době.

Přiložená fotodokumentace mluví za vše. Už teď se těšíme na další ročník tvořivého tábora, na kterém rádi přivítáme i další nové účastníky J