V rámci  vzdělávacího kurzů si rodiče s dětmi mohou vyzkoušet individuální i frontální formy řízené činnosti přibližně tak, jak budou zažívat děti v dětských skupinách nebo v mateřských školách. Tento vzdělávácí kurz doporučujeme pro děti před nástupem do dětských skupin nebo mateřských škol jako formu adaptace za přítomnosti rodiče. Pomůže to dítěti se v novém prostředí orientovat a pak může vlastní adaptaci bez rodiče mnohem snadněji a rychleji zvládnout.

Jednotlivé lekce dlouhé 75 -90 min. a mají několik  bloků.

V prvním bloku - 20 -25 min. se u dětí zaměřujeme na soustředěnou pozornost při práci na koberečku nebo u stolečku, přiměřeně věku a schopnostem tak, aby se mohly děti vyvíjet podle svých možností a schopností. Rodiče se v rámci těchto lekcí dozvídají o typologii jednotlivých osobností to, jak k jednotlivým typům dětí přistupovat, co mohou očekávat a jak děti vést bez srovnávání s ostatními vrstevníky. Tyto informace pomáhají lépe se orientovat ve výchovné problematice.

Druhý blok - se zaměřuje na hudebně pohybové části s říkankami a písničkami, také při hře na Orffové nástroje v rámci logopedické prevence.

Třetí blok  - se zaměřuje na  rozvoj psychomotorického vývoje dítěte  v rámci cvičení na nářadí a tzv. „akrobatického“ cvičení pro rozvoj obratnosti celého těla. Tyto tělovýchovné aktivity v raném období dítěte se zapisují do svalové paměti a napomáhají v dalším období zvládat děti samostatně náročnější cviky bez strachu a uvolněně

Další důležitou a zároveň velmi oblíbenou činností s dětmi jsou první výtvarné krůčky a​ stolování, kde se děti učí držet lžičku, mají společný rituál, učí se trpělivosti. 

Prostor je také pro časté otázky rodičů týkající se výchovy dětí.

 

Informace a pravidla ke kurzům MONTEHRATKY  S BATOLÁTKY zde:

 

Hrazeno z dotace Statutárního města Přerova, dotace Olomouckého kraje, dotace MPSV.

                                     

                       

 

Fotogalerie

Reference


Romana Mazurová

S dcerou Klárou navštěvujeme Rodinku a kurz montehrátky se cvičením od 1 roku. Po několika návštěvách si Klára oblíbila prostředí, časem se naučila nové říkanky, písničky, těší se na tvoření s barvičkami, hlínou nebo plastelínou a společné stolování s dětmi při polévce.

Já jako maminka jsem se naučila být trpělivější a lépe pochopit chování a povahu dcery. Rády se účastníme i nejrůznějších akcí jako je lucerničková slavnost, mikulášská nadílka nebo karneval. Návštěvu Rodinky doporučuji všem rodičům, kteří chtějí rozvíjet své dítě, začleňovat jej do kolektivu a sami se něco přiučit.


Jiřina Stejskalová

S malým chodíme do rodinky na cvičení od 4 mesicu a teď absolvuji kurz hospodářské komory ve spolupráci prave s rodinkou a jsem moc spokojena 


Pavlína a Sebastianek Ludíkovi

V květnu to bude rok, co jsem začala klub Rodinka navštěvovat se svým synem.
Mohla bych tu rozsáhle psát o tom, jaké to v Rodince je. Myslím si ale, že ji přesně vystihuje její název. Je zde velmi přívětivé zázemí, takové, jaké by v každé rodině mělo být. Nikdy jsem se zde necítila ve stresu, panuje tu pokaždé dobrá nálada, radost a úsměv. Prostě takové to teplo domova.

Do Rodinky docházíme v pátky na cvičení pro batolata. Cvičení na míčích, říkanky, básničky, písničky, tanečky, hraní na hudební nástroje, herna, všechno tohle nás baví. Oceňuji i to, že se všechny výše jmenované činnosti prostřídají během toho jednoho setkání, že je to vždy o více věcech a není to celé soustředěno pouze na jeden bod, který by takové malé prcky brzy přestal bavit. A určitě i maminky. Rodinka je tedy i kreativní a zároveň pružná, stále přichází s novými nápady.
Jsme tu spokojení, všem vřele doporučujeme!


Montehrátky s batolátky- Kateřiny Šimonik 11.08.2021

Dobry vecer, konečnĕ jsem se dostala k referenci a budu jedine rada za zobrazeni na vasich strankach: Milá Ivano, zdravím všechny tety z klubu rodinka. Velmi si važím Vaší práce a tímto dĕkuji za společně strávený téměř jeden rok na montehrátkách s batolátky. Když jsme s dcerou poprvé přišli na cvičení, ještĕ ani pořádnĕ nechodila a je neuvěřitelné jaký pokrok za rok udělala. Dnes jsem již přesvedčena o tom, že je to hlavně díky skvěle odvedené práci profesionálů, kteří vkládají důvěru v ty nejmenší. Otevřeny byly také mé oči a můžu říci, že dnes se každodenní péče o dítě opravdu blíží "dovolené". Naučila jsem se jakým způsobem učit a motivovat své dítě a také hlavně komunikace s ním. Jeden z hlavních cílů pro mne, bylo lepší porozumění práce s dětmi a ten byl splněn nadstandartně. Ještě jednou děkuji za Vaši vstřícnost a že nám bylo umožněno býti chvíli součástí. Tyto hrátky a školku všeobecně můžu jedině doporučit.

 

« Zpět na seznam kroužků

Informace

Adresa

Šířava 1295/27, Přerov 750 02

Cena:
1 500 Kč / 10 lekcí

1 300 Kč pro členy Klubu za 10 lekcí

Od – Do:
04. 10. 2023 – 06/2024

Den:
středa

Čas:
08:30 – 09:45 hod.

Pro koho:
děti  1 – 2let

Lektor:

Mgr. Ivana Čagánková

Ing. Anetta Pantělejevová

Kontakt:
+ 420 777 821 943

Přihlášení do kroužku zde: