V rámci  vzdělávacího kurzů si rodiče s dětmi mohou vyzkoušet individuální i frontální formy řízené činnosti přibližně tak, jak budou zažívat děti v dětských skupinách nebo v mateřských školách. Tento vzdělávácí kurz doporučujeme pro děti před nástupem do dětských skupin nebo mateřských škol jako formu adaptace za přítomnosti rodiče. Pomůže to dítěti se v novém prostředí orientovat a pak může vlastní adaptaci bez rodiče mnohem snadněji a rychleji zvládnout.

Jednotlivé lekce jsou dlouhé 75 -90 min. a mají několik  bloků.

Prvním blok je 20 -25 min.dlohý, kde se u dětí zaměřujeme na soustředěnou pozornost při práci na koberečku nebo u stolečku, přiměřeně věku a schopnostem, tak aby se mohly děti vyvíjet podle svých možností a schopností. Rodiče se v rámci těchto lekcí dozvídají o typologii jednotlivých osobností, o tom, jak k jednotlivým typům dětí přistupovat, co mohou očekávat a jak děti vést bez srovnávání s ostatními vrstevníky. Tyto informace pomáhají lépe se orientovat ve výchovné problematice.

Druhý blok se zaměřuje na hudebně pohybové části s říkankami a písničkami, také při hře na Orffové nástroje v rámci logopedické prevence.

Třetí blok se zaměřuje na  rozvoj psychomotorického vývoje dítěte  v rámci cvičení na nářadí a tzv. „akrobatického“ cvičení pro rozvoj obratnosti celého těla. Tyto tělovýchovné aktivity v raném období dítěte se zapisují do svalové paměti a napomáhají v dalším období zvládat děti samostatně náročnější cviky bez strachu a uvolněně

Další důležitou a zároveň velmi oblíbenou činností s dětmi jsou první výtvarné krůčky a​ stolování, kde se děti učí držet lžičku, mají společný rituál, učí se trpělivosti. 

Prostor je také pro časté otázky rodičů týkající se výchovy dětí.

 

Informace a pravidla ke kurzům MONTEHRATKY  S BATOLÁTKY zde:
 

Hrazeno z dotace Statutárního města Přerova, dotace Olomouckého kraje, dotace MPSV.

                                

Fotogalerie

Reference


Lenka Navrátilová

Do Rodinky chodím s dětmi na Monte Hrátky již 3. rokem. Prvně jsem chodila cvičit s Karolínkou, která už chodí do školky. Teď navštěvuji Monte Hrátky s Adámkem, který bude mít 2 roky. S přístupem v Rodince jsem velice spokojená. Všechny tety jsou milé a o děti se náležitě starají.

Děti se na cvičení mimo jiné naučí, jak respektovat prostor a hračky jiných dětí a sourozenců. Mnoho maminek určitě ocení, že děti po cvičení společně stolují u jednoho stolu, dostanou domácí polévku a naučí se jíst sami lžící. V Rodince si děti mohou hrát převážně s dřevěnými vzdělávacími hračkami, čehož si sama velice cením.

Na každém cvičení se dozvím spoustu užitečných informací, které se týkají výchovy, stravy, emocí a potřeb malých dětí. Rodinka také pořádá spoustu krásných akcí jako karnevaly, pobyty v přírodě, soutěže na laguně. V květnu se chystáme na Míli pro mámu a už se moc těšíme! Rodince vděčím hlavně za návštěvu paní homeopatky, o které bych se jinak nedozvěděla a nikdy bych nebyla tak spokojená, jak jsem teď. Děkuji!


Pavla Niliusová

Chodim do Rodinky s dcerkou na cviceni deticek od sesti mesicu, ted uz mame dva roky a jsme stale nadsene z pristupu a vedeni skolicky,dale navstevujeme cviceni deti v telocvicne, kde se deti vybehaji, vesmes se ucastnime vsech akci, ktere Rodinka porada, jsem stastna,ze Rodinka v Prerove existuje Ucastnim se ted skoleni pres Hospodarskou komoru Deti a prace a i za me jako maminku muzu hodnotit jen pozitivne

« Zpět na seznam kroužků

Informace

Adresa

Šířava 1295/27, Přerov 750 02

Cena:
1 500 Kč / 10 lekcí

1 300 Kč pro členy Klubu za  10 lekcí  

Od – Do:
02.10.2023 – 06/2024

Den:
pondělí

Čas:
16:00 – 17:15

Pro koho:
děti 1,5 – 3 let

Lektor:

Mgr. Ivana Čagánková 

Mgr. Jana Churá

Kontakt:
+ 420 777 821 943

Přihlášení do kroužku zde: