Loading...
Reference 2018-04-18T13:20:51+00:00
Rodinka.cz - Rodinné centrum

Reference

S dcerou Klárou navštěvujeme Rodinku a kurz montehrátky se cvičením od 1 roku. Po několika návštěvách si Klára oblíbila prostředí, časem se naučila nové říkanky, písničky, těší se na tvoření s barvičkami, hlínou nebo plastelínou a společné stolování s dětmi při polévce.

Já jako maminka jsem se naučila být trpělivější a lépe pochopit chování a povahu dcery. Rády se účastníme i nejrůznějších akcí jako je lucerničková slavnost, mikulášská nadílka nebo karneval. Návštěvu Rodinky doporučuji všem rodičům, kteří chtějí rozvíjet své dítě, začleňovat jej do kolektivu a sami se něco přiučit.

Romana Mazurová
Rodinka pořádá bezvadné akce. Naše děti i my si je vždy velice úžíváme. Mladší dcerka navštěvuje Miniškoličku a je v ní moc spokojená
Gabriela Andělová

Do Rodinky chodím s dětmi na Monte Hrátky již 3. rokem. Prvně jsem chodila cvičit s Karolínkou, která už chodí do školky. Teď navštěvuji Monte Hrátky s Adámkem, který bude mít 2 roky. S přístupem v Rodince jsem velice spokojená. Všechny tety jsou milé a o děti se náležitě starají.

Děti se na cvičení mimo jiné naučí, jak respektovat prostor a hračky jiných dětí a sourozenců. Mnoho maminek určitě ocení, že děti po cvičení společně stolují u jednoho stolu, dostanou domácí polévku a naučí se jíst sami lžící. V Rodince si děti mohou hrát převážně s dřevěnými vzdělávacími hračkami, čehož si sama velice cením.

Na každém cvičení se dozvím spoustu užitečných informací, které se týkají výchovy, stravy, emocí a potřeb malých dětí. Rodinka také pořádá spoustu krásných akcí jako karnevaly, pobyty v přírodě, soutěže na laguně. V květnu se chystáme na Míli pro mámu a už se moc těšíme! Rodince vděčím hlavně za návštěvu paní homeopatky, o které bych se jinak nedozvěděla a nikdy bych nebyla tak spokojená, jak jsem teď. Děkuji!

Lenka Navrátilová

Úžasný přístup, perfektní tety, bezva aktivity… maximálně spokojeni- dítko i rodiče. Děkuji!

Jaroslava Bebjaková

Chodim do Rodinky s dcerkou na cviceni deticek od sesti mesicu, ted uz mame dva roky a jsme stale nadsene z pristupu a vedeni skolicky,dale navstevujeme cviceni deti v telocvicne, kde se deti vybehaji, vesmes se ucastnime vsech akci, ktere Rodinka porada, jsem stastna,ze Rodinka v Prerove existuje Ucastnim se ted skoleni pres Hospodarskou komoru Deti a prace a i za me jako maminku muzu hodnotit jen pozitivne

Pavla Niliusová
S malým chodíme do rodinky na cvičení od 4 mesicu a teď absolvuji kurz hospodářské komory ve spolupráci prave s rodinkou a jsem moc spokojena 🙂
Jiřina Stejskalová

Chtěla bych se podělit touto cestou s příjemnou zkušeností s pobytem naší Zuzanky (3,5 roku) v Rodince. Zuzanka již chodila celý uplynulý školní rok do klasické školky, ale během prázdnin jsme hledali nějakou alternativu, když je školka zavřená. Od kamarádky jsem dostala tip na Rodinku.

S paní magistrou Čagánkovou jsem se zkontaktovala a dohodly jsme se, že Zuzanka může Rodinku navštěvovat. Nejdříve jsme se byly “kouknout”, jak to v Rodince vypadá. Byla jsem mile překvapena z příjemných tet (v Rodince se neříká paní učitelko, ale teto), malého množství dětí a útulného prostředí. Od prvního setkání jsem nabyla dojmu, že se tam bude mít Zuzanka dobře.

První den, který Zuzanka strávila celý v Rodince, byla nadšená. Od druhého dne se tam každé ráno těší. Doma pak odpoledne mluví o tetách, co s nimi dělali, jak se měli…..Tatínek, který ji ráno přivádí do Rodinky, vidí její natěšení a nadšení, že je zase v “nové školce” – tak jsme doma pojmenovali Rodinku. Odpoledne, když ji vyzvedávám, tak pomalu ani nechce odejít, jak je jí tam mezi všemi dobře. Takové reakce z minulé klasické školky nemáme – ráno se jí tam vůbec nechtělo a odpoledne jako šipka běžela za mnou.

Myslím si, že v Rodince je každé dítě “středem zájmu”, je vyslyšeno a jedná se s ním jako s individualitou. Což je dáno hlavně malým počtem dětí na jednu tetu 🙂   V klasické školce je dítě součástí “davu”…..

Hlavní je ale to, že tety práce s dětmi velice baví 🙂 a mají jistě tuto práci rády….:-) Proto jsme se rozhodli, že do Rodinky bude Zuzanka chodit určitě ještě některé další měsíce v novém školním roce.

A co se týká ceny? …do výše minimální mzdy lze náklady na předškolní výchovu uplatnit v daňovém přiznání…….

Určitě všem Rodinku doporučuji:-)

Iveta Králová s manželem

Rodinka je miniškolička, která dýchá skutečným a přirozeným životem.  Naše dcery si zde za krátkou dobu zvykly, jsou šťastné a spokojené, těší se do školičky a dělají pokroky. Veškerý personál je velmi vstřícný a komunikativní k rodičům a plně respektuje dítě, které si potom toto místo rychle oblíbí. Ani stravě dětí se zde nedá nic vytknout, je pestrá. I když dcery budou chodit do státní školky (z finančních důvodů), jsme rádi, že alespoň půl roku mohly být v Rodince. Všem „tetám“ a jejich pomocníkům přejeme spoustu dobrých nápadů a elánu při práci s „jejich“ dětmi.

manželé Rýparovi

Manželé Rýparovi

Dobrý den milé tety,
na Vaši miniškolku mohu psát jen samé chvály. Syn Adámek takřka za celý 3/4 rok, co k vám chodí nezmínil, že by do školky nechtěl nebo se mu nechtělo, vždy je to s úsměvem nebo po brzkém ranním vstávání – minimálně v pohodičce. Díky postupné adaptaci dítěte, která mi byla z Vaší strany umožněna (navykat syna postupně, v mé přítomnosti, hodinu denně, tři hodiny denně atd. až na celý den 6:30-16 hodin), obešly se začátky takřka bez pláče a křiku.

Spokojené dítko u Vás je potom i pro mě jeden z důvodů být spokojená po celý den v zaměstnání. Vím, že je u Vás můj syn šťastný a i když nyní od září přechází do klasické školky u nás v obci, věříme, že na nějaké dny se moc rád podívá zpět k Vám, kde se mu vždy dostávalo individuálního přístupu, rodinné atmosféry, kde byl zkrátka vždy velmi spokojený. Vaši miniškolku mohu jen a jen vřele doporučit.

S pozdravem Renata Táborská.

Renata Táborská

Ráda bych poděkovala celému týmu v Rodince za jejich perfektní přístup k dětem, za ochotné a milé jednání nejen s dětmi, ale i s námi – starostlivými maminkami.

Již si tleskám za to, že jsem Rodinku vyhledala a se svou dcerou Nikolkou (2, 5let) začala navštěvovat parádní aktivitu pro rodiče s dětmi – Montehrátky s batolátky. S Nikčou si každé cvičeníčko maximálně užíváme a vždy je ve skupince vidět spokojenost a radost u dětí i rodičů. Paní magistra Čagánková je člověk s velikým srdcem a má spoustu zkušeností nejen co se výchovy dětí týče. Vždy ráda poradí, pomůže a předá užitečné informace do života v rámci této aktivity, kterou s neskrývanou radostí vede 🙂

Díky Rodince jsem se dozvěděla o projektu „Dítě a práce“ zrealizovaný Rodinkou společně s OHK Přerov a zúčastnila jsem se vzdělávacího programu. V průběhu vzdělávání bylo možné využít bezplatné hlídání dětí úžasnými tetami v prostorách Rodinky. Jelikož jsem neměla na výběr, této nabídky jsem využila. Každopádně nešlo jen o pouhé „hlídání“, ale také o rozvoj každého dítěte s ohledem na jeho věk, potřeby, zájmy a schopnosti a toho si velice cením. Nikolka i první odloučení ode mě zvládla nad mé očekávání, bez slzičky, bez protestu. Vždy jsem ji do Rodinky vedla jako těšící se dítě a já se těšila a radovala s ní. Obrovské plus vidím ve vytváření krásné rodinné atmosféry, v individuálním přístupu díky malému počtu dětí, a že zde pracují „tety“ s vysokou mírou empatie.

Rodince přeji mnoho sil a úspěchů do dalších let a určitě mohu její služby vřele doporučit

Iveta Červenková

Tomášek měl jeden rok, když jsem musela nastoupit do práce. V Rodince se naučil komunikovat s dětmi, uklízet si po sobě hračky, zpívat a oblékat se. V Rodince byl jako v bavlnce, ani kolikrát nechtěl jít domů, jak se mu mezi dětmi a s hodnými tetami  líbilo. V Rodince mi vyšli vždy vstříc, i když jsem potřebovala být brzy v práci, tak jsem jej spícího předávala v 6 hodin tetě a já běžela na směnu. A někdy odpoledne musel Tomášek zůstat ve školičce déle, tak mi ho připravili k odchodu a někdy i přivezli k práci.
Mohu všem Rodinnou školičku jen doporučit.

Spokojená maminka
Alena Cvilinková

Alena Cvilinková

Naše dítě navštěvuje miniškolku v Rodince pouhého půl roku i přes to můžu říct, že jsem s fungováním a vedením týmu učitelek velice spokojená. Je to školka rodinného typu, kde vládne příjemné prostředí plné porozumění.  Adámek chodí do školky rád, veselý a s úsměvem. To vše je zásluhou hodných a schopných učitelek pod vedením Mgr. Ivany Čagánkové, které se o spokojenost našeho Adámka starají a proto bych tímto chtěla velice poděkovat za jejich péči, kterou Adámkovi věnují. Rodinku můžu všem jen vřele doporučit!

S pozdravem Jana Mikulíková

Jana Mikulíková

Čtvrteční odpoledne na přerovské Laguně patřilo dětem. Setkání s vodníkem bylo pro všechny velkým zážitkem. Celá akce měla ekologický rozměr – děti pomáhali vodníkovi čistit rybník, plnily nejrůznější úkoly a vysvobodili zakletou vílu. Z příjemného odpoledne si tak odnesly nejen řadu zážitků, ale i ponaučení. Celý článek…

Video z akce, fotogalerie ..

SETKÁNÍ S VODNÍKEM: na Laguně se osvobozovala víla Rosenka

Míle pro mámu: Přerované oslavili Den matek společně s Rodinkou

Den matek tak trochu jinak, to byla sobotní akce, kterou pro rodiny s dětmi připravila Rodinka – rodinné centrum Přerov. Na “Míli pro mámu” se vydaly stovky dětí spolu se svými rodiči. S pohádkovými bytostmi všichni odstartovali míli plnou zábavných her v Michalově u bufetu U Králíčka, aby po splnění všech zadaných úkolů dorazili do cíle na Horní náměstí, kde byl pro ně připraven kulturní program. Nechyběla hudební ekopohádka “O dvou píšťalkách”, vystoupení dětí ze ZŠ Trávník a zaplněnému náměstí zazpíval i Pavel Novák, který celou akci podpořil.

“Rodinka se přidala ke slovenským mateřským centrům, které měly tuto akci v plánu. Oslava Dne matek je oslavou všech žen, které si to opravdu zaslouží. Je to taková symbolická pocta maminkám za jejich celoroční dřinu. Odhadovali jsme, že přijde zhruba 500 maminek, ale překvapilo nás, že přišlo daleko víc lidí. Už teď nám hlásí ze startovního stanoviště, že chybí magnetky, které prodáváme za symbolických 30 korun. Šedesát procent z výtěžku poputuje na Slovensko, zbytek půjde našemu rodinnému centru. Míli pro mámu podpořilo i město Přerov. Díky grantu jsme mohli tuto akci realizovat,” prozradila Ivana Čagánková, vedoucí Rodinky. Na rodiče a jejich děti čekalo opravdu zábavné odpoledne. Na deseti stanovištích plnily děti různé úkoly. “Cílem dnešního dne je utužení rodiny. Děti na trase plní různé úkoly a v cíli na ně pak čekají drobné dárečky a upomínkové listy. Odměnou bude pro ně určitě pohádka “O dvou píšťalkách a koncert Pavla Nováka,” doplnila Čagánková.

Zorganizovat takovou akci nebylo vůbec jednoduché. Na přípravě se podílelo 33 organizátorů. Ruku k dílu přiložily nejen maminky z Rodinky, ale i jejich kamarádky. “Za jedenáctiletou dobu našeho působení jsme ještě tolik lidí na akci neměli. A proč jsme Míli pro mámu ukončili na Horním náměstí? Chtěli jsme této akci dát nového historického ducha. Největší místo, ze kterého je cítit energie, je totiž právě tady mezi těmito krásnými košatými lípami,” podotkla Čagánková.

Akci podpořil i zpěvák Pavel Novák, pro kterého je maminka nejdůležitějším člověkem v životě. “Neměla to s námi vůbec jednoduché, a o to víc si cením, že nás dobře vychovala a že naše rodina drží pohromadě,” řekl před vystoupením Pavel Novák, který v převleku za vodníka rozezpíval celé náměstí.
“S maminkou jsme se dnes vypravily do Michalova. Spolu s ní jsem plnila jednotlivé úkoly na stanovištích a moc se mně to líbilo. Moje maminka je ta nejlepší na světě….,” prozradila sedmiletá Anička Procházková, která mamince k svátku namalovala obrázek a z kapesného koupila kytičku.

Reportáže v tisku o akci MÍLE PRO MÁMU

Míle pro mámu v Přerově přilákala na pět set návštěvníků

Přerov – Překážková dráha, hledání pokladu nebo stavění věže z kostek. Celkem deset stanovišť a úkolů v sobotu čekalo na rodiče s dětmi, kteří vyplnili tento slunečný den akcí Míle pro mámu.

Společenská událost, která se uskutečnila ve spojitosti s nedělním Dnem matek, oslovila tentokrát přibližně pět set návštěvníků.

„Návštěva splnila naše očekávání. Tuto akci jsme v Přerově uspořádali už vloni, tehdy ale proběhla v menším rozsahu. Míle, kterou si děti se svými rodiči prošly, začínala v parku Michalov a končila na Horním náměstí. Do akce se měla zapojit vlastně celá rodina, i to bylo jejím smyslem,” řekla Ivana Čagánková, vedoucí rodinného centra Rodinka v Přerově, které bylo hlavním organizátorem sobotního programu.

S nápadem na uspořádání podobných interaktivních projektů ale před lety přišla mateřská centra na Slovensku.

Záměrem takovýchto setkání je i jejich rozšíření do dalších zemí, ve kterých rodinná centra existují. Přerov je podle slov Ivany Čagánkové symbolickou první vlaštovkou v Česku.

„Je to hlavně pocta všem maminkám a ženám. Zájem o akci byl letos několikanásobně větší než před rokem, kdy nám ale hodně pršelo,” podotkla Ivana Čagánková.

Trasa Míle pro mámu sice na Horním náměstí končila, kulturní program ale na stejném místě pokračoval dál.

Vystoupil zpěvák Pavel Novák, účinkovaly také děti ze Základní školy Trávník a nechyběla ani hudební pohádka.

Hudebník Pavel Novák se prý vůbec nerozmýšlel, zda své jméno se sobotní akcí spojí.

„Vzhledem k tomu, že děti mně dávají takovou energii, to pro mě bylo úplně jasné. Musím to dětem s pokorou vracet. To mi vždycky říkal i otec,” uvedl při pozdější autogramiádě, které předcházelo asi půlhodinové vystoupení.

Pavel Novák se tentokrát ukázal v převlečení vodníka.

„Nejprve jsem chodíval v kostýmech klauna, ale připadalo mi, že vodník k tomu letnímu prostředí prostě patří. Mám i kostým Mikuláše, který mi ušili v Národním divadle,” uzavřel.

Odkazy:

Foto na Facebooku
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.518405348271282.1073741851.100003054648173&;type=1&l=795acd8722

Fotogalerie na Rajčeti
http://yvethr.rajce.idnes.cz/Mile_pro_mamu_2014/

Foto na Nejlepši adresa.cz
http://prerov.nejlepsi-adresa.cz/fotogalerie/Mile-pro-mamu-689

Reportáž na Nejlepši adresa.cz
http://prerov.nejlepsi-adresa.cz/zpravy/clanky/Mile-pro-mamu-Prerovane-oslavili-Den-matek-spolecne-s-Rodinkou-14279

Reoprtáž: Přerovský deník
http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/mile-pro-mamu-v-prerove-prilakala-na-pet-set-navstevniku-20140511.html

Reportáž v KTV Přerov
https://www.youtube.com/watch?v=ofKpu4GvkiA&;feature=youtu.be&t=11m22s

Reportáž v KTV Přerov – O rodince
http://youtu.be/REnzII7hUQc?t=6m28s

Youtube video
https://www.youtube.com/watch?v=dStzVEwl2WE&;list=PL0EwEZZ61bwxf21BhkzBahyIcrJPFDF8s

PŘEROVSKÝ DENÍK

Zástupci města Přerova předali včera v slavnostní síni přerovského zámku úspěšným Přerovanům „Cenu za přínos v oblasti kultury a sportu“. Ocenění získali divadelníci z ochotnického souboru Dostavník, zpěvák Pavel Novák, dlouholetý organizátor akcí pro děti Ladislav Župka, kreslíř Lubomír Dostál, krajkářka Milena Malinová a vedoucí rodinného centra Rodinka Ivana Čagánková. Cenu si odnesli i mladí hasiči z Moravské hasičské jednoty, kterým se loni podařilo zvítězit na mistrovství republiky v požárním sportu.

Zdroj: www.prerov.eu a Přerovský deník

Cena za přínos v oblasti kultury a sportu 2013

Milá teto Ivo, Monika, Peťo, Radko … :-),

konečně jsem našla chvilku k napsání pár “hodnotících” řádků a těšila se, jak se rozepíšu a kolik nových informací “do pléna” poskytnu, nicméně jak je patrno z příspěvků výše uvedených, vše podstatné již řečeno bylo, a sice ve větších či menších obměnách. Přesto (nebo právě proto) se i já ráda připojím k ódám pěným na Vaši skvělou organizaci a všechny organizátory v ní s chutí a jedinečným zápalem začleněné. Naše dcera Verunka začala do Rodinky docházet, když jí byly 3 roky, neboť jsme nedostaly místo ve školce “klasické”. Zahájila tedy pravidelnou, každodenní docházku do Vaší miniškolky a pokroky ve vývoji fyzickém, ale zejména společenském na sebe nenechaly dlouho čekat. Zpočátku jsem uvítala možnost být v Rodince spolu s dcerou a usnadnit jí tak vstup do nového prostředí a kolektivu (na rozdíl od školky “klasické”, kde ráno paní učitelka většinou “odebere” dítě mamince – ať už se mu to líbí, nebo ne, a zavře za ní dveře). Velice záhy byla dcera schopna pobytu samostatného, beze mne, a nepamatuji se, že by se do Rodinky netěšila (a to i ve vzácných případech, kdy tam pobývala sama pouze s některou z tet :-)), dokonce když byla nemocná, došlo u nás doma ke scéně, že ona do Rodinky chce a basta (do té doby jsem z doslechu znala případy spíše opačné – že “scény” se dělávají, když se “do školky nechce a basta” :-))

V současné době jsou Verunce 4 roky a od září nastoupila do školky U tenisu. Měla jsem obavy, zda bude schopná bezproblémově se včlenit do kolektivu dětí nepoměrně většího a “vzdát se” péče téměř individuální, na jakou byla zvyklá v Rodince. Když jsem ji první den přišla vyzvednout, paní učitelka její pobyt vyhodnotila slovy: “Naprosto bez problémů, jako by tu byla odjakživa.” 🙂 Jsem naprosto přesvědčena, že za to vděčíme právě Rodince a úžasnému přístupu k dětem, který v ní panuje. Moc a moc za vše děkuje, vše dobré přeje a na další docházku k Vám se těší
věrné stoupenkyně Vašich akcí Marta Skřipcová s dcerami Verunkou a Alenkou 🙂

Marta Skřipcová

Milá Rodinko, jsem s vámi velice spokojená. Alex k vám chodí pravidelně 2x týdně do miniškoličky a hned po prvním týdnu začal více komunikovat, dokáže si lépe uklízet své věci a u jídla je soustředěnější. Máme z něj velkou radost. Pobyt  v dětském kolektivu mu v každém případě hodně prospívá.

maminka Alexe Jánošíka

Dobrý den paní Ivano,

předem Vás srdečně zdravím. Omlouvám se, že jsem neměla příležitost dříve k napsání pár řádků. Chtěla jsem Vám a celé Vaší “Rodince” poděkovat, že jsem mohla být hostem při jedné z Vašich akcí. Byla jsem tímto zážitkem velice nadšená a velice příjemně potěšena.

Já žiji již přes deset let ve Velké Británii a po celou tuto dobu se zabývám a pracuji ve školství.  Jsem Nursery Nurse se specializací pro děti s vadou řeči, problémy v komunikaci, pro děti s menším fyzickým postižením, pro děti s menší poruchou chování a pro miminka od 12 týdnů. Moje práce je mým koníčkem a zábavou. Dětský svět je velice důležitý a pro mne prvořadý. Díky svému povolání jsem měla dostatek nespočetných možností a příležitostí navštívit mnoho zajímavých školiček, škol, skupin, playgroups a vše ostatní spojené s výchovou a vývojem zdravého dítěte. Takže si myslím, že dokážu rozpoznat dobrou školku či sdružení pro děti různých věkových kategorií.

Do Vaší Rodinky začala chodit i moje milovaná neteřinka, proto jsem byla velice zvědavá jaké služby nabízíte a jakou péči dětem poskytujete. Musím se přiznat, že jsem byla předem velice skeptická a nejistá. Měla jsem určitou obavu a nejistotu. Neměla jsem velká očekávání a moje představa byla spíše taková, že jsem neočekávala žádné zázraky.

Jsem velice všímavý člověk, který dbá na důležité maličkosti, které jsou důležité především ke spokojenosti dítěte a hlavně jeho bezpečí a harmonii. Dítě ať už v jakémkoli věku musí být bráno vážně a přitom s láskou. Děti jsou naše budoucnost a my jsme jejich vzorem a především modelem k tvarování jejich osobnosti do budoucnosti. Každodenní přístup k nim, jednání s nimi, volba slov a lidský faktor jsou velice důležité a nesmí být zanedbávány. Můj osobní názor je ten, že s dětmi musí pracovat lidé s milou mírnou a tolerantní povahou a především velkým srdcem. Děti se od nás učí každým dnem, a proto je důležité se jim věnovat neustále na sto procent. Díky svým životním a pracovním zkušenostem vím, že je to práce velice náročná a vyčerpávající. Je důležité mít podporu vedení, ale i spolupráce kolegů je nesmírně důležitá, pocit jistoty a dobrého zázemí je nepostradatelné. Já jsem pracovala v mnoha místech a mám velice všestranné zkušenosti.

Měla jsem možnost se seznámit s Montessori výchovou, různými náboženskými prvky v dětských skupinách, výchovou ve vícejazyčných rodinách, velmi liberální výchovou, ale také s výchovou velmi autokratickou, kde řád a pravidla jsou na prvním místě. Navštívila jsem dostatek privátních míst, kde peníze nejsou problém, ale též místa kde je nedostatek financí. Při návštěvě Vaší skupiny jsem byla velmi příjemně překvapená v pozitivním smyslu slova. Hned úvodem jsem byla ohromena Vašimi pro oči příjemnými  dekoracemi  a doplňky. Není nic pozitivnějšího pro dítě, než když vidí vlastní kresby a výrobky už ve vstupních prostorách. Je to důležité pro jejich zdravé sebevědomí. Dále volba barev a kombinací materiálů použitých ve Vaší Rodince byla velmi lákavá, příjemná a z psychologického pohledu harmonická a vřelá. Veškeré doplňky, hračky, materiály, polštáře, koberce, nábytek a vše spojené s Vašim prostorem byl nad moje očekávání. Viděla jsem vyrovnané, rozmanité a útulné prostředí, ve kterém jsem se cítila bezpečně a příjemně, což bylo pro mne signálem, že i děti, které vaše centrum navštěvují, budou mít stejné nebo podobné pocity jako já. I pro rodiče těchto dětí je velice důležité mít pozitivní emoce a jistoty, když Vám tam nechávají své nejcennější a nejdražší poklady, své potomky. Viděla jsem u Vás rozmanitost velikostí, tvarů, materiálů a osvětlení. Je to komické, ale i počet oken s denním světlem má obrovský vliv na vývoj a chování dětí. Vaše prostory jsou dostatečné pro počet dětí, které jsem měla možnost vidět. Měli jste dostatek míčů a dalších potřeb pro cvičení, takže se na všechny dostalo a všichni si mohli plně užívat tyto fyzické aktivity. Měli jste velký výběr hudebních nástrojů při zpívání.

Nejvíce jsem byla nadšená Vašim přístupem paní Ivano a Vašim plným odhodláním. Na Vás je vidět, že jste člověk na správném místě. Jste plná energie, optimismu, nadšení, úsměvů, radosti a zkušeností. Jste velmi silná osobnost a vyzařuje z Vás, že tuto práci děláte s naprostým nasazením a sebevědomím. Smekám klobouk, když vidím, že to všechno zvládáte, i když to není vždy tak jednoduché, jak se může zdát. Jsem si naprosto jistá, že byste měla být oceněna nejen děkovným komplimenty od kolegů, přátel a rodičů dětí, ale především odborníky. Jste jedna z mála, která se snaží udělat z malých věcí velké, a dáváte dětem vše s maximem. Myslím si, že i stát by měl být vděčný, že máte takovýto přístup k práci za malé peníze a, že vychováváte děti od raného věku s pozitivním přístupem. Byla jste obklopena milými kolegy, kteří měli podobný postoj jako Vy a bylo velmi milé vidět, že jste sehraný team. To je samozřejmě opět díky Vám. Takže s rukou na srdci se Vám musím otevřeně přiznat, že po strávení pouhých necelých tří hodin jsem byla nadšená z Vašeho malého spolku. Bylo až neuvěřitelné pozorovat, jak je možné, že takto malé sdružení dává dětem tolik. Byl to ohromný zážitek a já mohu s klidem říct, že jste na úrovni soukromých školiček ve Velké Británii. Po návratu jsem se samozřejmě dělila o své zkušenosti se svými kolegy a lidmi s branže. Všichni byli nadšeni a rádi slyšeli, že i takto malé místo dává dětem tolik. Byla jsem na Vás všechny pyšná a měla jsem upřímnou radost z toho, že i u nás, myslím tím ČR, existuje zařízení, jako je to Vaše.

Hlavním oceněním pro Vás je jistě spokojenost Vašich návštěvníků. Moje neteřinka o Vás neustále mluví a vždy se těší na další návštěvu a to je pro mě velmi důležité, že je jí u Vás a hlavně s Vámi dobře a, že Vaše Rodinka nám pomáhá  vychovávat  zdravého sebevědomého člověka, pomalými krůčky se socializuje a získává nové zkušenosti a partnery ve hře, protože v jejím věku ještě nelze mluvit o přátelství, nabývá nové dovednosti v hudební i výtvarné oblasti.
Proto Vám všem, ale především Vám paní Ivano srdečně děkuji za Vaši ochotnou práci a lásku, kterou dáváte všem dětem!

S přátelským pozdravem Petra Huzevková

Petra Huzevková

Ráda bych Vám touto cestou vyjádřila velkou spokojenost za sebe i svého syna Pavlíka u Vás v Rodince. Potřebovala jsem hlídání pro Pavlíčka, jelikož jsem se stala učastníkem rekvalifikačního kurzu a tak mi bylo nabídnuto hlídání v Rodince. Pavlík, tak přišel do úžasného kolektivu mezi děti a paní učitelky, které si moc oblíbil. Paní Čagánková a ostatní tety byly velmi milé, spolehlivé a profesionální. Dokázaly svěřené děti velmi kreativně zaměstnat a zabavit. Chodit do Rodinky se pro Pavlíčka stalo radostí. Moc se mi líbí přátelská a rodinná atmosféra. Rodinku mohu všem ostatním maminkám jen vřele doporučit.

Hana Adámková

Dne 15. 3. 2012 jsem se účastnila s oběma dcerami karnevalového reje, který pořádalo rodinné centrum Duha Klub Rodinka. Děti v maskách i dospělí se vyřádili v tělocvičně ZŠ Želatovská. Cvičení, zpívání, soutěže  – to vše s využitím nářadí, prostoru a vtipu pořadatelů a samozřejmě se závěrečným udílením cen a diplomů. Rozzářené oči „ Sněhurky“ a „ Trpaslíčka“, můj fyzický výkon při honění drobotiny po žebřinách a žíněnkách ve mně zanechaly pocit moc hezky společně stráveného odpoledne.

Rodinku známe už několik let. Se starší dcerou Kristýnkou jsem navštěvovala cvičení na míčích, teď pokračujeme i s mladší Esterkou. Obě si krásně zvykly na kolektiv a mohu potvrdit, že adaptace ve školce se obešla bez stesku či slziček. V našem případě nám Rodinka tak trochu nahrazuje babičky, které z důvodu vzdálenosti nemohou vždy pomoci s hlídáním.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem tetám i Mgr. Čagánkové za vstřícnost a srdce, které do své práce vkládají a popřát jim spoustu šťastných dětí a stejně spokojených maminek jako já.

Šárka Tomišková

V květnu to bude rok, co jsem začala klub Rodinka navštěvovat se svým synem.
Mohla bych tu rozsáhle psát o tom, jaké to v Rodince je. Myslím si ale, že ji přesně vystihuje její název. Je zde velmi přívětivé zázemí, takové, jaké by v každé rodině mělo být. Nikdy jsem se zde necítila ve stresu, panuje tu pokaždé dobrá nálada, radost a úsměv. Prostě takové to teplo domova.

Do Rodinky docházíme v pátky na cvičení pro batolata. Cvičení na míčích, říkanky, básničky, písničky, tanečky, hraní na hudební nástroje, herna, všechno tohle nás baví. Oceňuji i to, že se všechny výše jmenované činnosti prostřídají během toho jednoho setkání, že je to vždy o více věcech a není to celé soustředěno pouze na jeden bod, který by takové malé prcky brzy přestal bavit. A určitě i maminky. Rodinka je tedy i kreativní a zároveň pružná, stále přichází s novými nápady.
Jsme tu spokojení, všem vřele doporučujeme!

Pavlína a Sebastianek Ludíkovi

Mám dceru Anežku 2 roky a Michaelu, která už je na střední škole. Potřebovala jsem jít se starší dcerou na vyšetření, které bylo plánované na 3 hodiny a nedovedla jsem si představit, jak tam přetrpí malá Anežka, proto jsem se obrátila na Rodinku a hodné tety, které mi nabídli páteční školičku.
Anežka byla poprvé bez maminky a byla jsem překvapena, jak získala sebevědomí a přišla nadšená a já také. Děti mají program tancují, zpívají a i hru na nástroj mi ukázala.
Teď využíváme školičky v Rodince pro spokojenost Anežčinu i mou. Času využívám k vyřízení si věcí na úřadu, či cestě k lékaři, kdy Anežka toto nemusí, asi jako každé malé dítě. Rodinka mi nabídla i účast na nadílce Mikuláše, kdy děti dostali dobroty a společně jsme si zacvičili a zazpívali.

Setkání s vodníkem: na Laguně se osvobozovala víla Rosenka

Pavlína Rissnerová

Napište nám referenci a snadno ji odešlete…

Odešlete nám Vaší referenci a my se postaráme o zveřejnění…