Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

Podpora začlenění osob ohrožených dlouhodobou nezaměstnaností na trh práce je realizován v Olomoucké aglomeraci

(konkrétně ORP Olomouc, Přerov, Šternberk) v období od 1.1.2019-31.12.2021. Cílovou skupinou jsou osoby mladší 25 let a osoby starší 50 let.


Cíle projektu:

  •  podpora zaměstnanosti a adaptability pracovní síly
  • přístup k zaměstnání pro osoby hledající zaměstnání a neaktivní osoby, včetně dlouhodobě nezaměstnaných osob vzdálených trhu práce, také prostřednictvím místních iniciativ na podporu zaměstnanosti a mobility pracovníků
  •  zvýšit zaměstnanost podpořených osob, zejména starších, nízkokvalifikovaných a znevýhodněných

Registrační číslo projektu:

Projekt „CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_045/0010298: Komu se nelení, tomu se zelení!“ je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.


Příjemce dotace: Ecce Homo Šternberk, z. s.

Partner projektu: AJORODINKA mateřská škola, o. p. s. realizuje v Přerově v rámci projektu motivační a skupinové aktivity.


 

Fotogalerie

Reference


Aneta Jedynaková - Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

Absolventka kurzu 

V Olomouci dne 22. 2. 2020

Letos jsem dostala možnost přihlásit se do motivačního projektu "Komu se nelení, tomu se zelení" a jsem moc ráda, že jsem využila této příležitosti, při které jsem poznala příjemné lidi a hlavně velice sympatické paní školitelky, kter projekt é svou práci dělají srdcem. Předaly mi mnoho užitečných informací, které se dají využít jak v profesním, tak osobním životě. 

Vážím si ochoty paní Ing. Renáty Goldové nás Olomoučáky vyzvedávat v Přerově na nádraží a vzít nás na místo činu. Perfektně poradila se sestavením profesního životopisu, seznámila nás s tím, co nás může čekat na pohovoru a jak se na to připravit, jak napsat motivační dopis, probrali jsme s ní i alternativní pracovní úvazky atd. 

Paní Mgr. Ivana Čagánková mě velice obohatila svými vědomostmi o systémové vektorové psychoanalýze, o které jsem slyšela poprvé v životě, o stylech oblékání a dalších věcech, které ve mně probudily další zvědavost a obrovskou motivaci v mém životě jít dál a radovat se z každého úspěchu a když náhodou něco nejde, tak se tomu postavit čelem a zkusit to znovu. 

Dále jsme měli k dispozici jeden den paní psycholožku ......... , se kterou jsme si zadarmo vyplnili test "DVP - Dotazník volby povolání a plánování profesní kariéry (podle Self-Directed Search Johna Hollanda)" dotazník byl velice přesný, určil naše silné stránky a slabiny a taky písmenkový kód, podle kterého jsme si v knížečce vypsali vhodné pracovní pozice. Mimo to byla paní psycholožka ochotná odpovídat i na naše otázky, co nás zajímaly, nejen k tématu. 

Druhý týden byl zaměřen na práci s počítači, prezentace měl nachystané pan ......... a paní ........ Dozvěděla jsem se něco o možnostech podnikání, bezpečnosti na internetu, možnosti zálohování dat, naučila jsem se udělat si rodinný rozpočet a obohatila jsem se o nové praktické dovednosti ve Wordu a Excelu, kterých se mi bohužel ve škole nedostalo.

V tomto projektu se řadím do kategorie "do 25 let", ale projekt je zaměřen i na starší lidi a prostě na lidi, kterým se nelení. Opravdu jsem byla svědkem toho, že nikdy není pozdě na změnu a stačí jen chtít. Zrovna taková paní, která se rozhodla pro razantní změnu oboru a vyšla svému štěstí naproti, se mnou absolvovala tento projekt a při práci v Excelu na počítači 


Jana Vaverková - Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

Velmi děkuji za možnost zapojit se do tohoto projektu! Pokud váháte nad účastí v projektu, tak neváhejte. Vřele doporučuji. Skvělí lektoři, z projektu jsem si odnesla přínosné informace do pracovního i osobního života. Získala jsem nové kontakty a těším se na rekvalifikaci, která je v rámci projektu hrazena.


Ivana Čajková - Projekt Komu se nelení, tomu se zelení!

"Jsem velmi ráda za to setkání a možnost účasti v projektu, protože mě to pomohlo vykročit ven z bludného kruhu."

« Zpět na seznam projektů

Informace

Kontaktní osoba:

Ing. Renáta Goldová 

Tel: + 420 731 047 825

Email:goldova.eccehomo@seznam.cz

Více informací najdete na:   http://www.komuseneleni.cz/