Únor – červen 2023

 

Projekt „Vítej mezi námi“ byl vytvořen se záměrem podpořit ukrajinské rodiny v procesu začleňování se mezi další obyvatele Přerova. Chceme totiž, aby se tu lidé z Ukrajiny cítili jako doma. Aktivity projektu jsou určené jak pro české, tak pro ukrajinské rodiny - neděláme rozdíly v národnostech, všem nabízíme otevřenou náruč, bezpečné zázemí, pochopení a porozumění.  Pro účely realizace většiny aktivit projektu došlo k pronájmu nových prostor, před zahájením projektu také ke kompletní rekonstrukci a z prostředků projektu bylo pořízeno vybavení za účelem provozu těchto prostor s názvem pracoviště Světluška. 

Fotogalerie rekonstrukce prostor:

     

 

Celý projekt jsme zahájili společným Karnevalem pro velké i malé, kam v únoru do Přerovského Klubu Teplo zavítalo neuvěřitelných 105! dětí se svými rodiči a prarodiči.


       

 https://www.rodinka.cz/aktuality/karneval-pro-male-i-velke

Od března se každé pondělí, středu a čtvrtek postaráme i o Vaše děti v Pidiškolce Světluška, v nově zřízených prostorách pracoviště Světluška ve 2. patře bývalé budovy Telecomu v Přerově, Šířava 27. Děti je možné našim hodným tetám svěřit až na 5 hodin s tím, že pro ně po předchozí domluvě zajistíme i svačinku, případně oběd.

Přihlášení zde:

  

 

Podporujeme také setkávání svépomocné rodičovské skupiny Radovánky ve Světlušce, které probíhá každé úterý v čase od 9 do 12 hodin. Tady si můžete u kávičky nebo dobrého čaje sdílet své radosti nebo strasti, vzájemně se inspirovat v tom, jak pečovat o své rodiny, zdraví, život, zkrátka můžete se otevřít ve skupince lidí, která vám bude rozumět. Neboť věřte nebo ne, ale i další rodiče prožívají ty stejné nebo podobné situace jako Vy.

Přihlášení zde:

 

  

 

Pro starší děti (od 12 let) a dospělé návštěvníky jsme zrealizovali dva cykly kurzů Hravá čeština, které měly pomocí věcných témat přinést lidem z Ukrajiny větší jistotu v používání českého jazyka v běžném mluveném či psaném projevu. Měli jsme velké štěstí na lektorku z Ukrajiny, která již mluví velmi dobře česky, a proto mohla dopomoci i dalším lidem z rodné země k osvojení si dalších jazykových dovedností a znalostí v češtině.

  

 

V pondělních odpoledních hodinách se mohou také setkávat rodiče s dětmi na společné vzdělávací aktivitě, nazvané Montehrátky s batolátky. Integrace rodin z Ukrajiny probíhá formou hry, krátkých básniček a písniček v češtině, určených dětem, spojených s pohybem.  Od nejmenšího věku učíme dětem stolovacím návykům, různým formám tvoření a poskytujeme také prostor na vzájemné sdílení mezi rodinami.   

      https://www.rodinka.cz/krouzky/rozvivauci-montessori-zanatta                        

      

Nedílnou součástí našeho projektu je také odborná pomoc ve složitých životních situacích, kdy si člověk sám neví rady. Stejně jako všechny ostatní aktivity, díky projektu i tuto „službu“ poskytujeme českým i ukrajinským rodinám. Poradenství probíhá osobně v prostorách rodinného centra, po předchozí dohodě klienta s konkrétním odborníkem, přes koordinátora projektu. Umíme zařídit podporu v těchto oblastech:

speciální pedagogika

vývoj, výchova dítěte a jejich specifika,

terapeutické zázemí

právní poradenství, aj.

 

                                                                                

Fotogalerie

« Zpět na seznam projektů

Informace

Koordinátor projektu: 

Ing. Irena Brázdilová

E-mail: brazdilova@rodinka.cz

Tel.: +420 776 677 512